Як зробити скріншот на ноутбуці чи комп’ютері

Як зробити знімок екрана (скріншот / скрін / Screenshot) в Windows за допомогою стандартних інструментів

Скріншот

Що таке скріншот або скрін?

Скрін це знімок всього екрана чи його певної частини який можна зберегти як зображення. Скріншоти використовуються дуже часто для інструкцій, підтвердження оплати, коли є питання вирішення якого потребує сторонньої допомоги тощо.
Тому важливо вміти швидко їх робити.
 
Якщо зробити скрін на смартфоні це зазвичай не є проблемою, то з комп’ютером чи ноутбуком може здаватися все складно. Але насправді і тут все просто, варто лише один раз розібратися.
 

Знімок екрана (скріншот / скрін / Screenshot) в Windows за допомогою стандартних інструментів

  1. Клавіша Print Screen (Prt Scrn, PrtSc, PrtScn) для створення скріншоту.
 
Найпростіший спосіб це натиснути клавішу на вашій клавіатурі і буде створено знімок який збережеться в буфері обміну вашого комп’ютера чи ноутбуку. Далі наш знімок можемо вставити в будь яку програму Microsoft Word, Paint, Photoshop тощо.
 
Для того щоб вставити, запускаємо потрібну програму та натискаємо Ctrl+V, або вибираємо потрібну опцію в самій програмі. Далі ви можете відредагувати свій знімок та зберегти.
 
  1. Для того щоб зроби ти знімок (скрін) активного вікна натискаємо на клавіатурі комбінацію клавіш Alt+ Print Screen. Запускаємо потрібну програму і вставляємо.
  1. Щоб зробити швидкий скрін екрана без збереження в інших програмах натискаємо комбінацію клавіш Win+Print Screen.
В цьому випадку буде автоматично створено окремий файл який також автоматично буде збережено в папці  на диску С «Цей ПК — Зображення — Знімки екрана».
 
  1. Щоб зробити скріншот будь якої частини екрану потрібно натиснути Win+Shift+S. Ми бачимо як екран притемнився і з’явилася верхня панель, де можна вибрати якої форми буде ваш скрін. Чи яку частину екрану потрібно зберегти. Обираємо область та форму і вставляємо в потрібний редактор для збереження чи редагування.
  1. Крім всі вище перерахованих способів у Windows 10 є системна програма яка робить знімки екранів «Захоплення та ескіз»
Вона зручна тим, що прямо в цій програмі ви можете зробити знімок, відредагувати його та зберегти.
 

Знімок екрана за допомогою Dropbox

Якщо ви використовуєте хмарне сховище Dropbox, то можете зберігати скріни прямо в папку Dropbox без сторонніх програм.

Для цього відкрийте «Налаштування» програми Dropbox для комп’ютера.
Далі перейдіть на вкладку «Резервні копії». Відмітьте галочку поруч з пунктом пунктом «Ділитися знімками екрану за допомогою Dropbox».

Screenshot за допомогою CloudApp

Якщо стандартних інструментів Windows не достатньо ви завжди можете знайти  програму яку потрібно встановити на комп’ютер чи ноутбук. Наприклад я використовую CloudApp

Тут є можливість робити скріни, короткі записи екрану, gif анімації та одразу ділитися посиланням на них з іншими людьми.

Більш детально про всі способи дивіться у відео

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

© 2022 Web-Mir.info — Ваш интернет помощник